Shopping Cart

PRZEWÓD POKARMOWY to Twoje życie?

Miło, że tutaj jesteś. Z jakiegoś powodu Twoja intuicja pokierowała Cię akurat na ten artykuł. Dzisiaj podpowiem Ci jak spojrzeć na własne zdrowie lub jego brak z innej perspektywy niż tylko szkodliwe jedzenie.

Nasze życie opiera się na jedzeniu.

Każda mama będąc w ciąży wybiera świadomie pokarm aby zachować zdrowy płód i karmić najlepszymi pokarmami dziecko, które nosi w brzuchu. To ciekawe, że od pewnych produktów ją odrzuca a na inne ma niesamowite łaknienie. Odrzuca od kawy lub słodyczy albo słodycze uwielbia jak nigdy dotąd. Zaczyna cześciej jeść kwaśne jabłka lub kiszonki. Jej zachcianki są niezrozumiałe i przenosimy taki stan na szalejące hormony. Intuicja ją prowadzi.

Każdego dnia, od rana wybierasz co będziesz pić, jeść na śniadanie. Póżniej chwytasz za przekąski i szukasz inspiracji co by przygotować na obiad. Po pracy biegniesz do marketu po zakupy a w domu już czekają domownicy na pachnący obiad. Po obiedzie szukasz przekąski lub ciasteczka do kawy i planujesz kolację … Czy tak nie jest? Pojawiają się choroby… Jak sobie z nimi poradzić w sposób niemedyczny?

Powstają choroby a Ty zastanawiasz się jak to możliwe. Gotuję z miłością. Jest jeszcze jeden aspekt w oparciu o totalną biologię.

UZDRAWIANIE POPRZEZ ŚWIADOMOŚĆ.

Jak funkcjonuje przewód pokarmowy?

Cały przewód pokarmowy można porównać do naszego życia, Co zrobić aby nie chorować?

Pozwól, że użyję tutaj pewnej metafory, która w najprostszy sposób pomoże Ci uświadomić sobie przyczynę Twojej choroby. CZYM JEST KĘS?

Wyobraź sobie, że kęs jest Twoim problemem, sprawą niezałatwioną i czytając skup się uważnie na słowach, które są tutaj użyte.

 1. ŁAPIESZ KĘS – łapiesz to co kusi, czego pragniesz. wiesz, że szkodliwe, niezdrowe a jednak pozwalasz sobie na taką zachciankę. Pożądasz go zmysłem wzroku lub smaku – na podstawie pamięci komórkowej. (od mamy, babci…)
 2. USTA – wkładasz ten zdobyty kęs do ust – to Twoja podjęta decyzja – postanowienie.
 3. ZĘBY – służą do rozgryzania, rozdrabniania – (wątpliwości, analiza, rozstrząsanie przeszłości, strach o przyszłość)
 4. SZCZĘKA – zgniata, ściska, miażdży – ( żal, złość , przeżywanie)
 5. PRZEŁYK – potrzebny aby przepchnąć ten kęs dalej (jakoś to będzie, może dam radę)
 6. ŻOŁĄDEK, TRZUSTKA, DWUNASTNICA – to narządy służące do tego aby strawić Twój kęs.
 7. JELITO CIENKIE – tutaj wędruje Twój kęs. To miejsce gdzie jest największy proces wchłaniania, asymilowania, trawienia
 8. JELITO GRUBE – tutaj przywędrowały zbędne resztki Twojego kęsa. Stąd będą usuwane na zawsze na zewnątrz.

Co robić by nie chorować?

ŚWIADOMOŚĆ jest wspaniałym “narzędziem” aby uzdrowić własne ciało. Poprzez świadome odżywianie i obserwację siebie będziesz w bardzo logiczny postrzegać choroby swojego ciała.

Wszystkie nasze organy mają pełnić pewne funkcje życiowe nie tylko na poziomie fizycznym ale również i na wyższych poziomach:

 • Duchowym
 • Emocjonalnym,
 • Intelektualnym,

Dzięki powyższemu zobrazowaniu – porównaniu życia do przewodu pokarmowego, cokolwiek zadzieje się w którymś odcinku przewodu pokarmowego, będziesz mógł łatwiej odkodować z jakim życiowym konfliktem (na poziomie psychiki, emocji) się borykasz.. 

PRZYKŁADY:

Żołądek

Proces trawienny JEST SYMBOLEM rozkładu na czynniki proste,  rozbioru, jednym słowem analizy. Przy wszelkich problemach żołądkowych mamy więc do czynienia z konfliktem niezrozumienia.

Nie mogę strawić tego kęsa! 

Nie da się zrozumieć rzeczywistości bez jej dogłębnej analizy,

Kiedy rodzi się konflikt?

Jeśli rozważanie pewnych sytuacji nie doprowadza nas do żadnych wniosków, a obarczony nim będzie żołądek. Najbardziej dotyka nas konflikt niezrozumienia w gronie rodzinnym. ( Np. nie mogę pojąć zachowania własnej siostry, mamy czy ojca lub bycie świadkiem konfliktu między rodzicami to ogromny problem.)

Zdarza się, że taka sytuacja doprowadza człowieka do wymiotów, co na poziomie psychiki od razu nam zakomunikuje odrzucenie i niestrawność. Komunikat: “Przyszła do mnie ta sytuacja, lecz jej nie mogę strawić, nie chę przyjąć nawet do wiadomości.

Jelito cienkie

Od razu widać, że filozofia życia jest bardzo prosta! 

Rozumiesz, zaakceptowałeś, przyswoiłeś. (Nie da się przyjąć żadnej rzeczy bez jej zrozumienia. Wszelkie dolegliwości jelitowe związane będą zawsze z brakiem możliwości akceptacji i asymilacji. 

Organizm wybierze zawsze najlepsze rozwiązanie – pokaże nam nietolerancję na poziomie ciała albo biegunka.

Komunikat. Biegunka – “Nie przyjmuję tego, co mi życie przyniosło i wydalam to z siebie jak najprędzej! Kęs, który do mnie przypłynął, uważam za trujący – czyli – relacja z drugą osobą jest toksyczna.” Rozwolnienie czy wzdęcia są świetną metaforą! 

Niektóre kwestie są dla nas łatwe do odkodowania; ale są też takie, gdzie trzeba połączyć ze sobą fakty bardziej odległe np. obrzydliwy kęs nie do strawienia z towarzyszącym odczuciem strachu przed utratą czegoś ważnego, Tu już potrzebne nam są pewne pokłady twardej wiedzy opartej na doświadczeniu terapeutów,

Wszystko ma swoje uzasadnienie w totalnej biologii, a moment uświadomienia sobie tych związków pozwala na pełne uzdrowienie. Choć czasem moment dotarcia do uczuć związanych z bliskimi potrafi być bardzo trudnym emocjonalnie wyzwaniem! Bo jak tu jednocześnie połączyć w sobie fakt miłości i obrzydzenia do własnej matki?

Życie przynosi nam różne próby .. przewód pokarmowy precyzyjnie pokaże man mnóstwo takich nieuświadomionych odczuć

 A jeśli sobie nie poradziliśmy?

Pokaże nam to jelito grube.

Z założenia ma ono zadanie pozbywania się tego, co niestrawione, a więc wszystkiego tego, co uznajemy za nieważne lub niepotrzebne. Dodatkowym aspektem jest tutaj pewien ładunek emocjonalny. Odczuwając problemy jako ohydne, brudne i wstrętne. Przewlekłe zaparcia, uchyłki jelita to nie łatwy konflikt. Sprawy odbierane są jako podłe, nikczemne lub obrzydliwe. Najczęściej stare oraz długotrwałe tak jak i ten symboliczny kęs, który swą drogę przebył tu aż od jamy ustnej.

Nie móc czegoś z siebie wypuścić to na poziomie podświadomości – nie móc lub nie chcieć wybaczyć, odpuścić czy zapomnieć. 

Czy możesz sięgnąć po nowy kęs jeśli się wcześniej nie zwolniłeś miejsca na nowy?

Czy można budować wspaniałe relacje, jeśli się komuś czegoś nie przebaczyło lub wciąż wypomina?

Czy warto puścić zanim się coś przyjmie? Gdy kogoś przyjmiesz – puść kogoś.

W ten sposób Twoje i ciało będziesz mieć zdrowsze.

Tego Ci dzisiaj życzę.

Regina Bukowska Świat

Zapraszam do naszej społeczności do oglądania innych filmów:

Grupa prywatna Fb liczy już ponad 18 200 osób! Jeśli jeszcze Ciebie tam nie ma to serdecznie zapraszam;

https://www.facebook.com/search/top?q=regina%20bukowska%20świat

Tutaj jest film w tej tematyce: https://fb.watch/c0BvkkQviP/